מכספומט, בזירת מסחר או מחלפן: כך תרכשו ביטקוין

מכספומט, בזירת מסחר או מחלפן: כך תרכשו ביטקוין

המטבע הווירטואלי הראשון הגיע בסוף השבוע האחרון לשווי שיא של 5,850 דולר. כתבת כלכליסט נשלחה לרכוש ביטקוין, למדה שיש יותר מאפשרות אחת ובניגוד לציפיות שלה, בדיזנגוף 99 היא גילתה שזה לא חייב להיות מסובך

כמי שאת אסטרטגיית ההשקעות שלה אפשר לתמצת במשפט “נראה לי שהנעליים האלה יחזיקו מעמד לפחות שלוש עונות”, הסיפורים על המהלכים הסבוכים הכרוכים ברכישת המטבע הווירטואלי שבסוף השבוע האחרון שבר שיאים והגיע ל־5,850 דולר, גרמו לי להתרחק מהתחום כמו מאש.

הסברתי לאבי דיין ולאיתי לב, שקיבלו את פניי בחנות שהשלט הצהוב מתנוסס מעליה, מה המטרה שלי בציפייה לקבל הסבר מפורט וככל הנראה מורכב, אבל כל מה שהם עשו זה להצביע על הכספומט שמותקן בחנות ולומר שהם דורשים מכולם להראות תעודה מזהה. אחרי חמש דקות, כולל הורדה והתקנה של אפליקציית ארנק דיגיטלי, הייתי בעליו הגאים של ביטקוין בשווי של 100 שקל. צעד קטן למטבעות הדיגיטליים, צעד גדול למלחמה בפוביה שהם מעוררים בי.

אם הכתבה הזו היתה נכתבת לפני שנה, 100 השקלים שרכשתי היו שווים היום 902 שקל – זינוק של 802%. זה, בקצרה, סוד קסמו של המטבע הווירטואלי – אחד מני רבים – עבור הקהל הרחב.

הביטקוין החל את דרכו ב־2009 כאידיאל שביקש להשתמש בכלים של האינטרנט ושל המהפכה הדיגיטלית כדי שבני אדם יוכלו להעביר כספים כפי שהם מעבירים מידע. סטושי נאקאמוטו, ממציא הביטקוין, ביקש לשחרר את הכסף משליטת הבנקים והמדינות ולהעביר

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3722843,00.html

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.